piątek, 6 lutego 2015

Winter holidays # 3


Zapraszam was do przeczytania 1 [klik] i 2 [klik] części naszych ferii.

W ciągu tych kilku wolnych dni poczyniłam z Fioną ogromne postępy. Dzięki codziennym treningom bardzo się do siebie zbliżyłyśmy i wyćwiczyłyśmy niektóre komendy. Jak na razie naszym największym osiągnięciem jest nauczenie się komendy ‘na plecy’. Fiona załapała ją wczoraj [czwartek] i od tego czasu ćwiczymy kilka razy dziennie, głównie wskakiwanie już z coraz większej wysokości oraz równowagę podczas chodzenia. Nie spodziewałam się, że przyjdzie nam to tak łatwo.Od początku ferii codziennie ćwiczymy dostawianie i kontakt wzrokowy. Dostawianie z dnia na dzień idzie coraz lepiej. Początek był bardzo trudny, gdy tylko chciałam ustawić Fionę w odpowiedniej pozycji, ona tak jak była uczona od szczeniaka przechodziła naprzeciwko mnie i czekała na nagrodę. Podobnie było z kontaktem wzrokowym [właściwie nadal tak jest], Sunia szuka moich rąk, które mam za plecami, a nie patrzy mi się w oczy, więc nawet za krótkie spojrzenie w górę zostaje od razu nagrodzona.Oprócz tego aport jest już praktycznie opanowany. Fiona reaguje na komendę ‘bierz!’, a nie na ‘dobry pies’. Zawsze była uczona, że po usłyszeniu ‘dobry pies’ praca się kończy, więc wyzwaniem było, że po wydaniu tej pochwały nadal ma pozostać w tej samej pozycji, jednak postęp jest piorunujący. Sunia potrafi nawet zacząć piszczeć do zabawki, ale dopiero po wydaniu odpowiedniej komendy może do niej podbiec. Wspominałam również o komendzie ‘zostań’ i wykonywaniu sztuczek na odległość. To mamy już opanowane praktycznie wszędzie, więc jest bardzo dobrze.W poniedziałek wyjeżdżam z Fioną do babci, dzięki czemu będziemy mogły chodzić do parku na socjalizacje i długie spacery. Oczywiście nie obejdzie się bez odwiedzenia sklepu zoologicznego, ale to już tradycja, możecie tylko obstawiać, co tym razem wpadnie mi w ręce.Ps. Jakiej komendy nauczyć teraz Fionę?
Ps 2. Wreszcie zabrałam się za zakładkę „Piątka Szczęściarzy”. Zobaczcie efekty!
Ps 3. Postaram się zrobić filmik na koniec ferii z ich podsumowaniem.

H&F

22 komentarze:

 1. U nas zleciał pierwszy tydzień szkoły i już weekend ;D
  Super że wam wychodzi ;p Oby tak dalej wam szło ;)
  Co możecie się nauczyć ? Hmm.. nie wiem, bąbelki w wodzie ;p suseł ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem pod wrażeniem Waszych postępów! Naprawdę dobrze wykorzystujesz te ferie, ledwo tydzień minął, a Fiona już tyle umie :). Ja też mam zamiar w ferie wziąć się porządnie za Daisy. Czekam na Wasz filmik! Zdjęcia są naprawdę śliczne, szczególnie podoba mi się pierwsze, a na trzecim Fionka ma taką słodką minkę <3.

  Pozdrawiamy E&D

  OdpowiedzUsuń
 3. Jejku! Ja w życiu nie dałabym rady nauczyć Max'a tej komendy *.* Przepiękne zdjęcia. Zazdroszczę Ci ferii:(

  Pozdrawiamy!
  W&M

  OdpowiedzUsuń
 4. Super ze tak dobrze wam się wiedzie! :)
  My z Shirą mamy opanowaną komendę na plecy dokładniej dzisiaj w parku do uczyła się jej Perfekt! xd
  Śliczne zdjęcia! ♥
  Zapraszamy na nowy post! :)

  Pozdrawiamy
  Laura&Shira

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, że robicie postępy!:)
  PS: Ładna adresatka:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Super, my też kombinujemy coś nad dostawaniem i nad sztuczkami na odległość. Proponuję nauczyć Fionę cofania na przedmioty, Moris już to umie, jest to śmieszna, urocza i wspomagająca tylne łapki i mięśnie sztuczka. Pozdrawiamy i gratulujemy postępów :P

  OdpowiedzUsuń
 7. My też staramy się dobrze wykorzystać te ferie. Super, że dużo pracujesz z Fioną. Ja raczej Luny wskakiwania na plecy nie nauczę, bo ona by nie wskoczyła, a jakby nawet wskoczyła to już widzę siebie leżącą na ziemi i przytłoczoną psem ;) . Ładna adresówka :) Możesz Fiony nauczyć cofania i cofania na ścianę, przedmioty jeśli jeszcze tego nie potrafi.
  Pozdrawiamy
  Ala i Luna

  OdpowiedzUsuń
 8. super ze nauczyłaś tego Fionę! czekamy na filmik, możesz nauczyć ją wskakiwania na stopy to tez piękna i widowiskowa sztuczka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Super, że Fiona opanowała wskakiwanie na plecy :) Dużo ćwiczycie. Czekam na filmik feryjny ^^ Mi się bardzo podoba komenda przytul, wstydź się i liźnij nosek ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Niekiedy są upadki w przyjaźni człowiekiem z psem, ale ważne by pracowac i odnosić sukcesy. W takim razie gratulacje że ostatni czas był dla Was owocny. :)

  Pozdrawiamy
  Ola i Baddy!

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajnie, że odnosicie takie postępy. Oby tak dalej!
  A myślałaś może nad sztuczką "wstydź się"? Emetowi bardzo się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wskakiwanie na plecy, to jest coś! Har to by mnie pewnie przewrócił, a Wam świetnie wychodzi :)
  Biorę się za czytanie starszych notek, w tygodniu nie miałam kompletnie czasu.

  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 13. Piękne zdjęcia! Nie wiem czego możesz nauczyć Fionę, może puf (zdechł pies), albo wstydź się (piesek wkłada główkę pod poduszkę. Wybór należy do Ciebie. Czekamy na filmik!
  Pozdrawiy! http://wesolepupile.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 14. Zdolna sunia :D. Co do tych sztuczek to może 'zdechły pies' ?
  Pozdrawiamy
  Fifi i Roxi oraz właścicielki

  OdpowiedzUsuń
 15. No to bardzo gratuluję Wam postępów! Oby było tak dalej i tego Wam bardzo życzę, Fiona to bardzo zdolna psinka! :)
  Śliczne zdjęcia, przepraszam, ze nie komentowałam Was wcześniej, ale mam baaardzo mało czasu.
  Pozdrawiamy! :)
  http://codziennebeagle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 16. Super :)
  Pozdrawiam Aleksandra :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Mogłabyś nauczyć Fionę świadomości zadu oraz wskakiwania na stopy. Wskakiwanie na stopy to komenda, której moja bestia za nic w świecie się nie nauczy, ponieważ panicznie boi się wysokości... Powodzenia w dalszej tresurze twojego psiaka oraz oczywiście w prowadzeniu bloga :)

  Pozdrawiamy
  W&E
  yorkshireterrier-eddy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Widzę że szybko łapie te sztuczki w przeciwieństwie do mojego psiaka.

  Pozdrawiamy H&K

  OdpowiedzUsuń
 19. Jak zawsze, początki najtrudniejsze, ale już chyba psina załapała. Gratuluję postępów!
  Śliczne zdjęcia! :)

  Pozdrawiamy,
  Monia i Roxi,
  http://suczkaroxi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 20. Zdolniacha! :D A może 'daj głos', 'obrót' ? :D

  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 21. Oo super .Jaka zdolna :) Zapraszam na mój blog proszę o komentarze i obserwowanie my też obserwujemy http://podazac--za--psia--lapa.blogspot.com Dziękujemy ! Pozdrawiamy Iza , Reksiu i Toffi :) Powodzenia :*******

  OdpowiedzUsuń